Godło Polski

Zajęcia profilaktyczno-sportowe prowadzone przez Stowarzyszenie Akademia Sportu

 W miesiącu listopad, w ramach akcji „Be ALIVE and Never Give Up”, w naszej placówce gościliśmy znakomitych gości. Ambasadorami wydarzenia byli  Artur Siódmiak, Łukasz Kadziewicz, Tomasz Oświeciński, Marcin Kochanowski, Paweł Mateńczuk Naval. „BE ALIVE and Never Give up” jest projektem profilaktyczno-sportowym skierowanym do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Akcja przez kształcenie postaw pro-zdrowotnych skupia się na uczeniu umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z napięciami oraz stresem, pokazuje jak pracować w grupie i osiągać postawione cele.
Artur Siódmiak wraz ze stowarzyszeniem Akademia Sportu organizują cykliczne spotkania na terenie całej Polski z dziećmi z ośrodków wychowawczych. 
Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Po zajęciach teoretycznych, które przeprowadzili ambasadorzy, przyszedł czas na praktykę. Chłopcy pod czujnym okiem trenerów wykonywali ćwiczenia sportowe. Były to prosty treningi ogólnorozwojowy oraz elementy ćwiczeń z piłki ręcznej. Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć dostali pamiątkowe certyfikaty. Była możliwość uzyskania autografów i zrobienia sobie zdjęcia ze znanymi sportowcami.
 
Za akcję „Be ALIVE and Never Give Up”, naszym gościom bardzo dziękujemy!!  smilesmile