Godło Polski

Problemy wychowawcze Reksa

 W nocy z dnia 29.05, na dzień, 30.06.2016 roku, nasz podopieczny Reks, naruszając rażąco regulamin ośrodka, dokonał samowolnego oddalenia poza placówkę. Podopieczny Reks już wcześniej wielokrotnie sprawiał problemy wychowawcze, wyrażając lekceważący stosunek do placówki oraz orzeczenia o umieszczeniu nieletniego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Tym razem nieletni nie przestrzegając porządku publicznego, łamiąc normy i zasady społeczne a także obyczajowe w miejscowości Pozowice, zadusił w psim afekcie dwie kury nioski. Kury były własnością cenionego i znanego lokalnego gospodarza, który oprócz hodowli drobiu, zajmuje się wyrobem kiełbasy.
Sprawa jest poważna z uwagi na zainteresowanie kadry pedagogicznej placówki kiełbasą gospodarza. Która to od lat, zaopatruje się u gospodarza w wyroby kiełbasiane. Boimy się bowiem iż gospodarz nie będzie chciał nam sprzedawać kiełbasy.

Aby ukoić ból i gniew gospodarza poszukiwane są dwie kury nioski, które możemy wymienić za dwie pary laczków, funkiel nówek nie śmiganych i dwie pary śmiganych ale nie skiepszczonych. Kiełbasa się kończy, laczki czekają a niosek nie widać.
Cóż robić..   takie to psie życie.