Godło Polski

Mistrzostwa wychowanków ZPEOW w Wielkich Drogach w Piłce Nożnej

 Przez cały rok szkolny wychowankowie ZPEOW w Wielkich Drogach, w ramach Sekcji Sportowej, cyklicznie zmagają się w międzygrupowej rywalizacji sportowej w różnych dyscyplinach sportowych. Tym razem, jak co roku w miesiącu maj, zostały zorganizowane dla naszych podopiecznych, mistrzostwa internatu w piłkę nożną. Każda z grup wychowawczych wystawiła swoją reprezentację do rozgrywek. Turniej piłkarski pod czujnym okiem organizatora, został przeprowadzony w systemie pucharowym.
Tegoroczne zmagania były najbardziej zacięte i wyrównane na przestrzeni ostatnich lat a wiele meczów kończyło się niespodziewanymi wynikami. Zwyciężyła grupa II, zapewniając sobie triumf po raz drugi z rzędu. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Sebastian Zajchowski oraz Dawid Pazdro, reprezentujący zwycięska ekipę. Najskuteczniejszym bramkarzem turnieju został Patryk Szczepański. W zawodach wzięło udział pięć grup wychowawczych, składających się z sześciu zawodników. Wszystkie mecze były bardzo pasjonujące i stały na wysokim poziomie piłkarskim, do końca ważyły się losy zwycięstwa w turnieju.
Celem turnieju była: nauka sportowej rywalizacji w duchu fair - play, dbałość o zdrowie, podnoszenie sprawności fizycznej ogólnej i specjalnej, wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, integracja grup wychowawczych.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
 
1 miejsce gr II: Sebastian Zajchowski, Patryk Szczepański, Dawid Pazdro, Kamil Szewczyk, Krystian Kostrzewa, Nikolas Wieszczek 
2 miejsce gr IV: Przemek Botko, Szymon Szmierzchalski, Filip Krzeszowiak, Angelo Nagroba, Łukasz Patynowski, Patryk Czyż
3 miejsce gr I: Kamil Bacior, Robert Mateja, Konrad Zyzak, Tomasz Sobczak, Łukasz Szwęch